Głębokie zmarszczki a krem – jak sobie z nimi radzić?

(0)

Dermatologia określa różne rodzaje zmarszczek. Na skórze twarzy występują te zależne od przyczyny powstawania, miejsca występowania oraz struktury. Wyróżnia się zmarszczki płytkie oraz głębokie. My zajmiemy się dzisiaj bruzdami głębokimi, które niestety o wiele trudniej zwalczyć.

Gdzie występują głębokie zmarszczki?

Bruzdy głębokie to te, które na twarzy pojawiają się w miejscach, w których skóra jest dosyć gruba. To przede wszystkim tzw. lwia zmarszczka, czyli bruzda występująca na czole, bruzdy nosowo wargowe, tzw. zmarszczki palacza, jakie pojawiają się nad górną wargą oraz tzw. zmarszczki marionetki, widoczne od kącików ust, biegnące w stronę podbródka.

Głębokie załamania skóry to zmarszczki mimiczne, które są już w znaczny sposób utrwalone albo zmarszczki starcze, powstające w naturalnym procesie starzenia się skóry. Zmarszczki głębokie to te, które widoczne są przede wszystkim u kobiet po 40 roku życia, dotyczą cery dojrzałej. Wpływ na ich występowanie ma nierzadko zaniedbanie zmarszczek płytkich, które wraz z wiekiem ulegają znacznemu pogłębieniu.

Sam proces ich powstawania jest prosty. Skóra porusza się w wyniku ruchów mięśni twarzy – jest ich ponad 50. Notorycznie powtarzana mimika twarzy, naprzemienne rozluźnianie i kurczenie się mięśni w pewnych obszarach doprowadzają do załamań warstw skóry. Kiedy ta ma pełną zdolność sprężystości i napięcia (produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego jest na odpowiednim poziomie), pozostaje gładka. Kiedy jednak produkcja tych substancji spada, wgłębienia pozostają i utrwalają się. Z czasem stają się coraz głębsze i bardziej widoczne. Niestety, bruzdy zawsze wpływają negatywnie na naszą atrakcyjność, bo zdradzają nasz wiek lub problemy z utrzymaniem skóry w dobrej kondycji. Warto więc zadbać o jej młody i promienny wygląd.

To prawda, że zmarszczki głębokie są o wiele trudniejsze do usunięcia. Wszystko dlatego, że uszkodzenia tkanki skórnej i włókien kolagenowych są już w fazie zaawansowanej. Nie oznacza to jednak, że nie da się ich niwelować. Poniżej przedstawiamy najczęściej wykorzystywane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które pozwolą przywrócić nienaganny wygląd twarzy.

Krem przeciwzmarszczkowy 50+

Kremy dostępne w aptekach i sklepach internetowych są doskonałe na płytkie zmarszczki, jednak czy potrafią poradzić sobie z głębokimi bruzdami? Głębokie zmarszczki a krem przeciwzmarszczkowy 50+ to temat, którego boją się podejmować producenci kosmetyków. Dlaczego? Ponieważ zmarszczki, które zostały przez nas zaniedbane mogą nie poddać się delikatnym właściwościom kremów. Warto więc po kremy Richevon sięgać profilaktycznie oraz w przypadku wystąpienia pierwszych lub płytkich zmarszczek, najlepsze w takim wypadku jest naturalne serum Richevon.

Botoks

Toksyna botulinowa jest doskonałym sposobem na wygładzenie głębokich zmarszczek mimicznych. Wstrzyknięty w mięsień jad kiełbasiany (w minimalnej ilości jest w pełni bezpieczny dla ludzi) unieruchamia go. Mięsień pozostaje rozluźniony, a wgłębienia skóry nie powstają. Co ciekawe, botoks może być wykorzystywany zarówno do walki z już powstałymi zmarszczkami głębokimi, jak i w celach profilaktycznych. Zabiegi dedykowane są osobom po 25 roku życia. Dają świetny efekt, ale nie jest on trwały. Kolejne ostrzyknięcie konieczne jest po 6-9 miesiącach.

Wypełniacze

Wypełnienie bruzd kwasem hialuronowym to propozycja dla osób, u których zmarszczki głębokie powstały nie tylko przez mimikę twarzy, ale również w procesie starzenia się skóry. Zabieg polega na wstrzyknięciu w bruzdę preparatu z kwasem hialuronowym i witaminami. Dzięki temu wgłębienia zostają wygładzone a tkanka skórna pobudzona jest do naturalnej odnowy. Efekty widoczne są przez około 6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można bezpiecznie powtórzyć.

Laseroterapia

Usuwanie zmarszczek głębokich przy pomocy lasera frakcyjnego jest możliwe, o ile sam sprzęt jest najwyższej jakości, a pacjent podda się całej serii zabiegów. Najczęściej konieczne jest wykonanie 6-8 zabiegów, w równych odstępach czasu (zwykle co 4-6 tygodni). Sam zabieg trwa kilka minut i nie wywołuje bólu. Wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry, eliminują uszkodzone komórki i pobudzają tkankę do produkcji tych nowych.

Leave us a reply

Comments (0)

to-top