Jak mikrodermabrazja działa na zmarszczki?

(0)

Mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Nic w tym dziwnego. Pomaga w wielu problemach skórnych, między innymi wygładzając zmarszczki, czyniąc cerę gładką i promienną.

Mikrodermabrazja to zabieg mechanicznego złuszczania zrogowaciałego naskórka. Wykonywany jest przy pomocy specjalnego urządzenia – głowicy, które w zależności od odmiany zabiegu rozpyla pod ciśnieniem substancję (tlenek glinu lub głowica diamentowa). W ten sposób urządzenie wykonuje silny, dobrze ścierający peeling. Głębokość działania można regulować. Mikrodermabrazja ma jednak z założenia działać głębiej niż tradycyjne peelingi.

Mikrodermabrazja najlepsza na zmarszczki

Najlepszą porą na wykonanie zabiegu jest jesień i zima, gdyż przez dwa tygodnie po mikrodermabrazji należy unikać słońca. Z dobrodziejstw mikrodermabrazji mogą korzystać zarówno osoby z cerą łojotokową, jak i wysuszoną, naczyniową i cienką. Dla osób z wrażliwą cerą to dobra alternatywa dla peelingów chemicznych i kawitacyjnych.

Przeciwwskazania do zabiegu nie stanowi także ciąża. Mikrodermabrazję można wykonywać zarówno w obszarze twarzy, jak i innych częściach ciała. Kilka dni przed zabiegiem należy unikać peelingów oraz czynników podrażniających skórę (np. ostre słońce, depilacja). Ze szczególną ostrożnością do zabiegu powinny podchodzić osoby chorujące na cukrzycę. Mikrodermabrazji nie powinno się wykonywać w wypadku stanów zapalnych skóry, łuszczycy, bliznowców, zakażeń (wirusowych i bakteryjnych) oraz podczas stosowania leków przeciwzakrzepowych.

Wizyta zaczyna się od dokładnego demakijażu oraz oczyszczania skóry. Następnie przechodzi się do właściwej części mikrodermabrazji. To bezbolesna procedura, polegająca na przesuwaniu głowicy po całej powierzchni twarzy. Na zakończenie aplikuje się kosmetyki pielęgnacyjne. Cała wizyta trwa około godziny. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, może też występować pieczenie – szczególnie podczas kontaktu z kosmetykami. Przez dwie doby należy unikać ekstremalnych temperatur, chlorowanej wody oraz innych drażniących substancji. Koszt jednego zabiegu waha się w okolicach 100 – 200 zł.

Pierwsze efekty są widoczne niemalże natychmiast – cera jest gładsza, milsza w dotyku. Koloryt cery jest wyrównany. Dla optymalnych rezultatów zaleca się wykonać serię kilku zabiegów. Czas między kolejnymi sesjami oraz ich ilość jest ustalana indywidualnie. Kolejne mikrodermabrazje wykonuje się w odstępach kilku/ kilkunastodniowych.

Kuracja niesie ze sobą wiele korzyści. Cera zyskuje zdrowy koloryt, a także lepiej chłonie składniki aktywne kosmetyków. Skóra pobudzona jest do regeneracji, dzięki czemu namnażają się nowe komórki. Ponadto namnażają się włókna kolagenowe, co skutkuje wygładzeniem zmarszczek oraz ich wypełnieniem. Poprawia się ukrwienie cery. Znikają też plamy starcze, cera jest głęboko nawilżona, dotleniona, odżywiona i gładsza. Poprawia się elastyczność, gęstość i jędrność skóry. Wyraźnie korzystniejszy staje  się owal twarzy. Dzięki mikrodermabrazji zmarszczki zostaną spłycone,  twarz wyglądać będzie młodziej.

Leave us a reply

Comments (0)

to-top