Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to z całą pewnością jeden z bardziej popularnych środków wypełniających. Z uwagi na fakt, iż jego odpowiednik występuje w sposób fizjologiczny w naszej skórze cieszy się dużym zaufaniem zarówno pacjentek jak i lekarzy. Pamiętamy jednak, że jest on ingerencją w naturalne procesy w naszej skórze – nawet jeśli ma jedynie prowadzić do poprawy naszego wyglądu. Z tego powodu rodzi się szereg pytań na które poszukujemy odpowiedzi zanim zdecydujemy się na jego wykonanie.

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym – wszystko co musisz wiedzieć!

Jak często można powtarzać zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego?

Nie ma precyzyjnych danych na temat częstotliwości zabiegu, które dotyczyłyby każdej pacjentki. Kwestie kolejnych procedur ustalane są indywidualnie na podstawie obserwacji. Efekty ostrzykiwania z zastosowaniem kwasu hialuronowego utrzymują się przez okres od 6 do 12 miesięcy w zależności od tego jaki dokładnie preparat zostanie zastosowany oraz jaka okolica ciała została poddana zabiegowi. Wówczas gdy efekty ustępują zaleca się ponowienie zabiegu.

Co wpływa na krótsze utrzymywanie się rezultatów?

Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym jest skuteczna, jednak istnieją czynniki, które wpływają bezpośrednio na krótsze utrzymywanie się osiągniętych efektów. Specjaliści wskazują przede wszystkim na konieczność unikania nadmiernego rozgrzewania tkanek, gdyż właśnie ciepło może powodować szybszą degradację kwasu hialuronowego. Niewskazane będzie zatem korzystanie z sauny, niektórych zabiegów kosmetycznych wykorzystujących ciepło czy też nadmierne opalanie się.

Pośród innych elementów, które negatywnie wpływają na utrzymanie się efektu osiągniętego z zastosowaniem kwasu hialuronowego wymienia się między innymi zaniedbania pielęgnacyjne, które skutkują zbyt niskim poziomem nawilżenia skóry oraz palenie tytoniu. Wpływ mają również czynniki osobnicze, czyli indywidualne mechanizmy zachodzące w naszych organizmach.

Czy kwas hialuronowy można łączyć z innymi zabiegami?

Specjaliści dopuszczają łączenie zabiegu kwasem hialuronowym z innymi zabiegami medycyny estetycznej jak peelingi, nici liftingujące czy botoks. Wskazują, że można je przeprowadzić w czasie jednej wizyty. Jeśli jednak zależy nam na wykonaniu również innych silnie inwazyjnych zabiegów o działaniu odmładzającym konieczne jest odczekanie około 3 tygodni od momentu wykonania ostrzykiwań kwasem hialuronowym. W szczególności jeśli zabieg ma dotyczyć tych samych okolic ciała.
Zobacz, jak możesz wykorzystać olej rycynowy nie tylko przeciw zmarszczkom!

Jakie zabiegi na zmarszczki wiążą się z dłuższym okresem rekonwalescencji?

Większość zabiegów medycyny estetycznej, które pomagają w usuwaniu efektów starzenia się skóry nie wymaga długiej rekonwalescencji. A wręcz przeciwnie w przypadku niemal każdego z nich możemy niemal natychmiast wrócić do codziennych czynności. Niekiedy na widoczność efektów musimy poczekać kilka dni, tydzień lub dwa.

W kwestii zaplanowania sobie odpowiedniego okresu rekonwalescencji powinnyśmy zawsze wcześniej porozmawiać z lekarzem, który kwalifikuje nas do procedury. Konieczność odpoczynku i odpowiedniego zabezpieczenia skóry z pewnością pojawi się po głębszych peelingach oraz inwazyjnych metodach chirurgicznego usuwania zmarszczek.

Bibliografia

1. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009

7 Odpowiedzi do “Likwidacja zmarszczek kwasem hialuronowym”

 1. kulka pisze:

  jakos zrobilam i efektu wow nie bylo ;/ niestety.. wiec na pewno wiecej juz nie zrobie.

  • julcia pisze:

   a u mnie wręcz przeciwnie – widać na każdego inaczej działają nie tylko kosmetyki, ale i zabiegi 🙂

 2. Ania fal. pisze:

  dobre geny to jest cos czego u mnie ewidentnie zabrakło -.-

 3. sylwia pisze:

  mnie stres tak wyniszczyl (choroba dziadka) ze nie dosc ze zmarszczki straszne mam to jeszcze wlosy mi zaczely wychodzic…… masakra…. no ale juz sie na zabiegi zapisalam, wlasnie pani kosmetyczka mi polecila tez richevon i cos tam zaczyna się zmieniac.. Ale trzeba juz teraz o siebie ciągle dbać, bo zbudowac to jest trudno ale zburzyc – moment. pozdrawiam!

  • Musińska pisze:

   strasznie współczuję 🙁 dużo jest czynników powodujących starzenie się skóry.. Życzę powodzenia i dużo siły!! :*

 4. xxja pisze:

  To jaki kremik po 30 rż polecacie?
  A jaki dla faceta ?

 5. Coran pisze:

  Kwas hialuronowy nigdy mnie nie przekonywał. Jakoś uważam, że są inne, lepsze, a przede wszystkim bezinwazyjne sposoby na pozbycie się zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *