Na czym polega wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową?

Jeszcze kilka lat temu korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej budziło wiele emocji. Dziś to już normalny element życia wielu kobiet. Szybki, imponujący rozwój dermatologii estetycznej, jej metod i zabiegów sprawił, że wybierać można spośród całego spectrum przeróżnych terapii. Profesjonalista jest w stanie odpowiednio dobrać kurację dla każdego problemu skóry. Jednocześnie, nowoczesne metody są bezpieczne, a odpowiednio zastosowane dają bardzo naturalne efekty. Nie ma już mowy o zbyt naciągniętym czole i skórze wyglądającej jak maska. Indywidualne wyselekcjonowanie środka aktywnego oraz jego dawki pozwala na znaczną poprawę wyglądu skóry, przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego uroku.

Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową

Skuteczną i popularna metodą jest stosowanie toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem. Wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową polega na wstrzyknięciu jej w obszar bruzdy. Toksyna działa na komórki nerwowe poprzez blokadę przekazów nerwowo – mięśniowych. W ten sposób mięśnie twarzy się rozluźniają, znika napięcie, a zmarszczki się wyrównują. Botoks sprawdzi się w szczególności w przypadku linii mimicznych, bo to one powstają w wyniku pracy mięśni. Do tej grupy zaliczmy najpopularniejsze zmarszczki, np.: kurze łapki, zmarszczki pionowe i poziome czoła, lwią zmarszczkę, zmarszczki palacza oraz bruzdę nosowo – wargową.

Wszystko zaczyna się od konsultacji ze specjalistą, który zadecyduje o tym, jaka dawka jest najlepsza w konkretnym przypadku. Lekarz indywidualnie układa plan zabiegu. Choć w większości przypadków stosuje się jeden zabieg, to w wypadku bardzo głębokich i utrwalonych bruzd, może dojść do powtórzenia ostrzykiwania po kilku tygodniach. Takie etapowe podawanie botoksu daje lepsze efekty i pozwala na lepszą kontrolę stanu skóry.

Sam zabieg trwa od 20 do 40 minut. Lekarz cienką igłą podaje toksynę botulinową po wcześniejszym, miejscowym znieczuleniu. To bezbolesna i szybka procedura. Po zabiegu nie pozostają większe ślady i praktycznie od razu można bez problemu wrócić do pracy lub innych zajęć.

Efekty widoczne są już kilka / kilkanaście dni po zabiegu. Skóra jest naturalnie napięta, wygląda świeżo, a mięśnie twarzy odpoczywają. Taki efekt utrzymuje się przez ponad pół roku. Po tym czasie cera jeszcze długo wygląda na jędrną i gładką, ale z każdym miesiącem znika efekt wygładzenia zmarszczek, co wynika z naturalnych procesów starzenia. Zabieg można powtarzać – z każdym kolejnym podaniem botoksu czas między zalecanymi zabiegami się wydłuża, a efekty utrzymują dłużej.

Choć to stosunkowo bezpieczna procedura, to jednak nie wszyscy mogą skorzystać z tego rozwiązania. Toksyny botulinowej nie należy podawać kobietom w ciąży, osobom stosującym antybiotyki, podczas przeziębienia i grypy, osobom z zaburzeniami krzepnięcia krwi, zaburzeniami przewodnictwa nerwowo – mięśniowego oraz osobom stosującym leki antykoagulacyjne. Przeczytaj, co o botoksie pisze kobieta.gazeta.pl

Zabieg z użyciem toksyny botulinowej to skuteczna metoda spłycająca zmarszczki. To też jeden z najbezpieczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Warunkiem jest korzystanie z usług dobrych, profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej.  W takim miejscu mamy pewność, że lekarz indywidualnie i optymalnie dobierze dawkę leku tak, aby uzyskać naturalny efekt. Zabiegi wygładzą linie mimiczne, poprawią kondycję skóry, a także zapobiegną powstawaniu nowych zmarszczek.

Bibliografia

1. Pavicic T., Gauglitz G.G., Lersch P., Schwach-Abdellaoui K., Malle B., Korting H.C., Farwick M., Efficacy of cream-based novel formulations of hyaluronic acid of different molecular weights in anti-wrinkle treatment, 2011
2. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009

5 Odpowiedzi do “Na czym polega wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową?”

 1. Yenna pisze:

  Moim zdaniem nie trzeba robić sobie żadnego botoksu na zmarszczki, kremy na zmarszczki wystarczą. Nie trzeba wydawać kilka tys. zł, żeby wyglądać ładnie i młodo.

 2. Wisia pisze:

  Wg mnie to jest najlepszy zabieg na zmarszczki. Fakt, można z botoksem przesadzić i wtedy efekt jest karykaturalny, ale jak ktoś ma umiar a lekarz umiejętności to jak najbardziej polecam 🙂

 3. manczixx pisze:

  Bardzo krótki zabieg a efekty długotrwałe!

 4. gallka1 pisze:

  na głębokie zmarszczki tylko botox.
  Na płytsze zdecydowanie naturalne kremy, np. ten richevon bardzo dobrze działa.
  Nie radzę kupowania kremów z drogerii. Sama chemia która bardziej szkodzi niż pomaga.

 5. iknow pisze:

  Tylko najgorzej że trzeba trochę odczekać zanim człowiek się komuś pokaże bo twarz jest jednak trochę spuchnięta..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *