Prasowanie zmarszczek żelazkiem – cena i opis metody

Jeżeli prasowanie kojarzy Ci się tylko ze stertą pogniecionych koszul, to czas to zmienić! Żelazko sprawdzi się nie tylko w pozbywaniu się zagnieceń na Twoich ulubionych ubraniach, ale także poradzi sobie ze zmarszczkami. Rozwiewając wszelkie wątpliwości – właśnie żelazkiem nazywa się specjalną głowicę do wykonywania zabiegu kosmetycznego. Stąd też o samej procedurze mówi się prasowanie.

Tak zwane żelazko to pompa, którą wykonuje się masaż próżniowy oraz mikrostymulację (elektrostymulację tens). W wyniku działania owego urządzenia mięśnie zostają pobudzone, znika nadmierne napięcie, mogące powodować zmarszczki. Ponadto stymulacja zmusza skórę do reakcji. Pobudza procesy regeneracyjne, poprawia pracę układu limfatycznego oraz cyrkulację krwi. Głównym rezultatem jest wzmożona regeneracja, lepsze odżywienie komórek, poprawa nawilżenia oraz ukrwienia.

Chcesz uniknąć drogich zabiegów? Sprawdź jak działa olej z awokado.

Prasowanie zmarszczek żelazkiem – cena

Mniej niż godzinę zajmuje cała sesja prasowania zmarszczek żelazkiem. Cena zabiegu to około 100 zł. To niewygórowana kwota w porównaniu z innymi zabiegami dermatologii estetycznej (nawet biorąc pod uwagę, że wykonać trzeba będzie kilka zabiegów). Wizyta rozpoczyna się zmyciem makijażu oraz dokładnym oczyszczeniem twarzy. Gdy skóra pozbawiona jest już zanieczyszczeń, można przystąpić do sedna, czyli prasowania. Po skończonej pracy żelazka, osoba przeprowadzająca zabieg nakłada kosmetyk o działaniu nawilżającym i odżywiającym  – maseczkę lub krem.

W celu uzyskania zadowalających efektów, należy odbyć kilka zabiegów. Między wizytami może następować kilkudniowy lub dłuższy odstęp. Warto udać się do profesjonalnego gabinetu, gdzie lekarz po dokładnym przeanalizowaniu stanu skóry, indywidualnie dobierze program kuracji. W zależności od stanu ceru, lekarz może ustalać ilość zabiegów, ich częstotliwość, a także moc elektrostymulacji. Choć najczęściej zaleca się kilka spotkań, to efekty widoczne są już po pierwszym prasowaniu. Po trzecim zabiegu widać już wyraźną poprawę jędrności i napięcia.

Zalety metody

Prasowanie zmarszczek niesie ze sobą wiele zalet. To bardzo łatwy i nieinwazyjny sposób na poprawienie owalu twarzy poprzez wzmocnienie mięśni. Co istotne, skutecznie walczy ze wszystkimi rodzajami linii – nawet kurzymi łapkami. Jednak spłycenie zmarszczek to niejedyna korzyść. Zabieg sprawia, że zmniejszone zostają zasinienia pod oczami. Skóra jest bardziej jędrna, świeża i promienna. Koloryt staje się zdrowszy, co jest skutkiem poprawionego ukrwienia. Cera jest w o wiele lepszej kondycji: jest dotleniona, głęboko nawilżona, odżywiona, rozświetlona i gładka. Co ciekawe, prasowanie zmarszczek można stosować nie tylko w obrębie twarzy. Równie dobrze sprawdzi się w innych obszarach, które potrzebują poprawy elastyczności i odmłodzenia, jak na przykład okolice ramion i szyi.

Prasowanie zmarszczek to skuteczny zabieg, który poprawia wygląd całego obszaru twarzy. Aby podtrzymać efekt kuracji, należy pamiętać o codziennej pielęgnacji skóry, przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. Prasowanie nie tylko spłyca zmarszczki, ale poprawia ogólny stan cery. Jest bezbolesne i bezinwazyjne. To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą uniknąć igieł.

Bibliografia

1. Hunt K.J., Hung S.K., Ernst E., Botanical Extracts as Anti-Aging Preparations for the Skin, 2010
2. Fraser E., Ucieczka od zmarszczek, 2006

5 Odpowiedzi do “Prasowanie zmarszczek żelazkiem – cena i opis metody”

 1. patyczka pisze:

  Haha świetny tytuł myslalam ze na serio zelazkiem takim do prasowania 😀
  nie słyszałam o takim zabiegu nigdy a to przyjemne czy bolesne?

 2. asiasia pisze:

  Ile czasu utrzymuje się efekt takiego zabiegu?
  Czy warto w ogole? Ktoś mógłby się podzielić wrażeniami??
  🙂

 3. polka pisze:

  Nie stać mnie nawet na drogi krem a co dopiero na takie zabiegi 🙁

 4. Olla pisze:

  W moim mieście nie robią tego zabiegu. Moja bratowa w warszawie miała i mowiła, że… dziwnie 😀 ale ogólnie to całkiem fajne są po nim efekty, po tym żelazku.
  A ja na razie mam richevonik <3

 5. Eveta pisze:

  A trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać do tego zabiegu? Mam zmarszczki mimiczne i chciałabym, żeby się nie pogłębiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *